DE EN FR ES PL RU
SUCHEN
 
Left Menu
Roboty do mleka sojowego
Mleko sojowe
Mleko ryżowe
Okara
Tofu
Gourmets & "Kawosze"
Kuchnia wegetariańska & Przepisy
Natura & Historia
FAQ,s
Links
Shop Menü
Zapytania
Tylko dla sprzedawców
Rejestracja produktu
Newsletter abonnieren
Kontakty
Newsletter Subscribe
Hier können sie unseren kostenlosen Newsletter abonnieren.

Anmelden
Abmelden

 

 
Natura & Historia PDF Drukuj E-mail

Soja zwyczajna, soja owłosiona (bot.: Glycine max)

Ta mało u nas znana roślina na pierwszy rzut oka przypomina fasolę o drobnych strąkach. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji .  Pierwsi nauczyli się ją wykorzystywać Chińczycy już ponad 5000 lat p.n.e. W Chinach ziarno soi było zwane SHU i było uważane za jedną z pięciu świętych ziaren razem z ryżem, pszenicą, jęczmieniem i prosem.W Japonii ziarna soi pojawiły się o wiele później - na początku naszej ery, a do Europy dotarły dopiero w XVI w, Jednakże ze względu na słabe warunki klimatyczne i glebowe uprawa soi w Europie została ograniczona.   

Dopiero w  XX wieku  w Ameryce Północnej i Europie zaczęto doceniać wartość odżywczą soi nie tylko jako rośliny paszowej dla zwierząt, ale również jako cennego produktu w żywieniu człowieka. Od kilku lat wzrasta zainteresowanie soją. Moda na soję sprawia, że pojawia się wiele nowych dań. Soja ma wszechstronne zastosowanie w kuchni i przetwórstwie, a jej uniwersalność polega na tym, iż można z niej sporządzać różnego rodzaju pasty, pasztety, farsze do pierogów, naleśników, kotlety, pulpety, zupy, sałatki fasolowe, warzywne i kiełki. Z soi sporządza się bardzo smaczne i pożywne mleko sojowe.  

Wygląd:
Nasiona soi mają różną wielkość i różną barwę: żółtą, brunatną, zieloną, czerwoną, czarną, nieraz są nakrapiane lub plamiste.

Chetnie odpowiemy na Panstwa pytania:
Tel.: +49 / (089) 340 777-0

Z Niemiec bezplatnie
Tel.: 0800 000 24 000

e-mail:

aktivplus Ltd. Oddzial Niemcy | Franz-Joseph-Str. 28 | D-80801 München

Napisał aktivplus :: Wednesday, 13 April 2005
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 16 December 2005 )
 
AKTIVPLUS MISSION

Dzięki wieloletnim badaniom i doświadczeniom z robotami do mleka sojowego,firmie aktivplus udalo się wytworzyć smaczene i co najważniejsze zdrowe mleko z soi ,ryżu i innych ziaren - łatwe do przygotowania w domu.

ap302w.png
NEWS